Rozdział III
Organizacja pracy Żłobka
Czas pracy
§ 6.
1. Żłobek świadczy usługi opiekuńczo – wychowawcze i edukacyjne na rzecz dzieci od ukończenia 1 roku życia do ukończenia roku szkolnego, w którym dziecko osiąga 3 lata.
2. Żłobek dysponuje 15 miejscami dla dzieci od ukończonego 1 roku życia do ukończenia 3 roku życia. Wszystkie dzieci tworzą jedną grupę żłobkową, bez podziału na grupy wiekowe.
3. Żłobek sprawuje opiekę dzienną nad dziećmi w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od godz. 6.30 do godz.16.30 lub od godz. 7.00 do 17.00 w zależności
od potrzeb rodziców/opiekunów prawnych, jednak nie dłużej niż 10 godzin dziennie względem każdego dziecka.
4. Możliwe jest wydłużenie godzin pracy Żłobka na wniosek rodziców/opiekunów prawnych. Za każdą rozpoczętą godzinę poza czasem pracy Żłobka rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest uiścić dodatkową opłatę w wysokości ustalonej w uchwale Rady Gminy Fajsławice.
5. Dzieci przyprowadzane są do Żłobka w godzinach 6.30 – 8.00 lub 7.00 – 8.30 (w zależności od godzin pracy Żłobka). Ustalenie stałych godzin przyprowadzania dzieci spowodowane jest organizacją pracy i opieki nad dziećmi.
6. Żłobek funkcjonuje cały przez cały rok z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy oraz przerwy urlopowej lub dni ustalonych przez Dyrektora Żłobka.
7. Żłobek zastrzega sobie prawo do miesięcznej przerwy w świadczeniu usług w okresie wakacyjnym od 1 lipca do 31 sierpnia oraz na czas przeprowadzenia w Żłobku prac remontowych.
8. Termin przerwy wakacyjnej ustala Dyrektor Żłobka w porozumieniu z Wójtem Gminy i podaje do wiadomości Rodziców/opiekunów prawnych niezwłocznie, nie później niż
do dnia 31 stycznia każdego roku. W uzasadnionych przypadkach termin ten może ulec zmianie, jednakże nie dłużej niż do 30 kwietnia.
9. W okresie świątecznym lub długich weekendów Dyrektor Żłobka może zarządzić dyżur po rozpoznaniu potrzeb Rodziców/opiekunów prawnych.
10. Dopuszcza się możliwość wprowadzenia dodatkowej przerwy:
a) na czas przeprowadzenia prac remontowych: budynku, części budynku, części wspólnych budynku, lokalu lub części lokalu;
b) awarii: sieci przemysłowych, urządzeń w budynku lub w lokalu;
c) zagrożenia epidemiologicznego,
d) innych przyczyn utrudniających lub uniemożliwiających sprawowanie opieki nad dziećmi i narażających je na uszczerbek zdrowia i życia.
11. Każdego dnia zapisywany jest fakt obecności dziecka w Żłobku w dzienniku elektronicznym i ewidencji posiłków.
12. Kwota podlegająca odliczeniu obejmuje dzienną stawkę żywieniową w wysokości 17zł pomnożoną przez dni nieobecności dziecka. Opłata za pobyt dziecka w Żłobku
nie podlega zwrotowi.